BIO mléčná čokoláda - pecky

Objevili jsme fantastickou mléčnou čokoládu, která je dokonale krémová a pro Vaše tvoření, jako stvořená. 

Momentálně nedostupné (>5 ks)
Kód: R19.202019.501
399 Kč / ks 356 Kč bez DPH 798 Kč / 1000 g
Kategorie: BIO suroviny
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.5 kg
Složení: 12,5% kakaová hmota BIO, 43,5% třtinový cukr BIO, 24% kakaové máslo BIO, 19% sušené mléko BIO, sójový lecitin BIO
Země původu: Belgie / Itálie
Skladování: chladné, tmavé a suché místo (max. 20°C, max. 65% vlhkost vzduchu)
Nutriční hodnoty: Energetická hodnota: 2360/564 TUKY [g] 36,3 z toho NASYCENÉ MASTNÉ KYSELINY [g] 21,8 SACHARIDY [g] 51,4 z toho CUKRY [g] 50,3 VLÁKNINA [g] 2,3 BÍLKOVINY [g] 6,3 SŮL [g] 0,18
Alergeny: Výrobek může obsahovat stopy arašídů, jiných skořápkových plodů, obilovin obsahující lepek, sóji, sezamu a SO2. Alergen - mléko.
Mléčná čokoláda
BIO

BIO mléčná čokoláda - pecky

Čokoládové pecky jsou skvělým pomocníkem v kuchyni.
Nahraďte čokoládové polevy a čokoládu jen tak na zahnání chuti, za kvalitní čokoládu, se kterou se velmi snadno pracuje.

Využití:

Čokoládové pecky mají u nás doma své místo už dlouho. Chodíme je ujídat jen tak do skříně, když nás honí mlsná. Dají se skvěle použít v teplé i studené kuchyni:

  • velmi snadno se rozpouštějí v horké lázni, troubě, nebo hrnci na fondue
  • lehce je rozsekáte v mixéru a můžete je přidat do ranních kaší, těsta, ozdobit jimi jakékoli sladké jídlo, do müsli, do domácích oříškových másel
  • lehce si doma vytvoříte pomocí pecek horkou čokoládu

 

Pro dokonalý finální výrobek, je nutné čokoládu temterovat. Není to nic složitého, ač se to tak může zdát. Temperování čokolády je proces, při kterém se čokoláda rozpouští a poté zase zchladí na určitou teplotu. Tento postup je důležitý z několika důvodů:

Na internetu najdete spoustu návodů, jak na to. Já jsem si oblíbila tento jednoduchý návod:

Pro temtepraci mléčné čokolády si množství, které chcete tempreovat rozdělate na dvě části. Prvně 2/3 čokolády zahřejte na 45 °C. Jakmile se dosáhnete této teploty, přisypte zbylou čokoládu a míchjte, dokud se téměř všechny pecky nerozpustí. Postupně tak zchlaďte všechnu čokoládu na 26 °C. Až budete na 26 °C, znovu celý obsah zahřejte na 29 °C. Takto rozpuštěná čokoláda je připravená k dalšímu použití.

Proč temperovat čokoládu?

  1. Zajištění správné textury: Temperování čokolády je nezbytné pro dosažení správné textury a konzistence čokolády. Správně temperovaná čokoláda má hladký lesklý povrch a při ztuhnutí vytváří křehkou strukturu.

  2. Prevence vytváření bílého povlaku (blooming): Temperování pomáhá předejít vytváření bílého povlaku na povrchu čokolády, což je známé jako blooming. Blooming je způsobeno krystalizací cukrů nebo tuku na povrchu čokolády a může snížit estetickou hodnotu a chuť výrobku.

  3. Rychlejší tuhnutí: Temperovaná čokoláda rychleji tuhne a má pevnější strukturu. To je důležité při výrobě čokoládových bonbónů, tabulek nebo dalších čokoládových výrobků.

  4. Zajištění správné krystalizace kakaového másla: Temperování umožňuje správnou krystalizaci kakaového másla ve čkoloádě. Kakaové máslo obsahuje několik různých druhů krystalů, a cílem temperování je podpořit vznik stabilních krystalů (beta V krystaly), které poskytují čokoládě požadovanou texturu a lesk.

Celkově lze říci, že temperování čokolády je klíčovým krokem při výrobě vysokokvalitních čokoládových výrobků, ať už jde o bonbóny, tabulky nebo ozdoby.

 

Podělte se s námi, jak jste čokoládové pecky využili vy, označením příspěvku:

Facebook @Lyopotraviny 

Instagram @lyopotraviny.cz

hastag #lyopotraviny

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: