Houbový kuba

Tradiční staročeský pokrm ze sušených hub a ječných krup, který se dá jíst studený, ohřátý přímo ve skleničce, nebo navíc ještě zapečený. Na houbách jsme nešetřili, takže máte šanci ochutnat stroček (ten nesmí ve směsi chybět, po něm se pokrmu někdy říká Černý kuba), křemenáče, klouzky a samozřejmě hříbky.

Složení výrobku: ječné kroupy vařené (61%), cibule, vepřové sádlo škvařené, směs sušených hub (hřib hnědý (Imleria badia), křemenáč osikový (Leccinum aurantiacum), kozák březový (Leccinum scabrum), klouzek obecný (Suillus luteus), stroček trubkovitý (Craterellus cornucopioides)), jedlá sůl, česnek, koření

Alergeny: lepek

Hmotnost: 300 g

Skladem (>5 ks)
Kód: 2023HT014
Značka: Via Delicia
128 Kč –10 % 114 Kč / ks 102 Kč bez DPH
Kategorie: HOTOVÁ JÍDLA
Záruka: > 6 měsíců
Hmotnost: 0.674 kg
Výživové údaje na 100 g výrobku:
Energetická hodnota: 272kJ/66kcal
Tuky: 5,4g
z toho nasycené mastné kyseliny: 2,0 g
Sacharidy: 3,3g
z toho cukry: 0,6g
Bílkoviny: 1,1g
Sůl: 1,3g
Houbový kuba 2
Novinka
–10 %

Složení: Ječné kroupy vařené (61%), cibule, vepřové sádlo škvařené, směs sušených hub (hřib hnědý (Imleria badia), křemenáč osikový (Leccinum aurantiacum), kozák březový (Leccinum scabrum), klouzek obecný (Suillus luteus), stroček trubkovitý (Craterellus cornucopioides)), jedlá sůl, česnek, koření

Příprava na pánvičce: Skleničku otevřete, vyklopte na menší nepřilnavou pánev a zvolna ohřejte s kouskem másla. Zrníčka budou zpočátku slepená, postupně se však rozdělí a vznikne vlhká sypká směs ječných krup, restovaná cibulky a směsi sušených hub, mezi kterými vyniká černý stroček. Po ohřátí lze pánvičku vložit do trouby a ještě zapéci na 180°C po dobu 15 minut.

Příprava ve skleničce: sloupněte etiketu, otevřete skleničku, přidejte 2 lžíce vody a plátek másla a vložte do mikrovlnné trouby. Ohřívejte na 750W asi 2 minuty. Nebo zapékejte v troubě ohřáté na 180°C přibližně 20 minut.

Hmotnost: 300 g

Hotové jídlo, konzerva

Skladujte při teplotě do 30°C, po otevření uchovávejte v chladu do +6°C a spotřebujte do tří dnů

Alergeny: lepek

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: